• SPOLUPRACUJEME:

 • Přechod na DVB-T2 v námi provozovaných rozvodech TKR a STA

  Vážení uživatelé TKR
  Jak jste již mnozí zaznamenali z informací v televizi a dalších medií dochází od října 2019 na území České republiky ke změně v terestrickém vysílání DVB-T, které bude nahrazeno novějším systémem.
  Od podzimu bude docházet k postupnému vypínání vysílání ve stávajícím systému DVB-T.
  Po vypnutí vysílání DVB-T bude možné naladit terestrické vysílání pouze v novém systému DVB-T2, H.265
  Podle dostupných informací bude vysílání DVB-T ukončováno postupně od října roku 2019 a v Jihomoravském kraji vč. Brna dojde k vypnutí vysílání DVB-T počátkem roku 2020 uvádí se březen duben 2020.
  Příjem ve stávajícím systému DVB-T v rozvodech TKR a STA , které provozujeme zůstává pro naše uživatele beze změny do konce měsíce března 2020.

  Během měsíce března budeme také náš systém TKR a STA připravovat na příjem vysílání ve formátu DVB-T2, tak aby po konečném vypnutí vysílání DVB-T došlo k plynulému přechodu na nový systém.
  Pro uživatele TKR to znamená ,že pokud budou chtít přijímat toto vysílání v našem televizním kabelovém rozvodu TKR musí mít již od března roku 2020 TV přijímače vybavené tunerem DVB-T 2 a kodováním HEVC (nebo také bývá označován H.265).
  Další levnější variantou je doplnit a propojit stávající TV přijímač s externím seto-boxem s tunerem pro příjem vysílání DVB-T2 /H.265
  Tyto seto-boxy jsou již běžně k dostání v maloobchodním prodeji.
  Ceny základních nejlevnějších seto-boxů začínají od 600,00Kč
  TV přijímače i seto-boxy pro příjem vysílání DVB-T2 ,H.265 vhodné pro příjem v ČR jsou označení nálepkou certifikováno ( schváleno ) pro příjem v ČR.
  Při koupi seto- boxu si ověřte , že Vámi vybraný model má možnost ladit i frekvence ve VHF pásmu ( frekvenční rozsah od 177Mhz do 226Mhz ) .Některé modely tento rozsah proladit neumožňují např. značka Humax .

  Comments are closed.