• SPOLUPRACUJEME:

 • Česká televize spouští svoji DVB-T2 síť 29. března

  Veřejnoprávní DVB-T2 multiplex PS11 zahájí svůj provoz po celé České republice 29. března 2018. Se spuštěním veřejnoprávní sítě nové generace postupně dojde k řadě změn v distribuci programů ČT.

  Informoval o tom generální ředitel Petr Dvořák na dnešním zasedání Rady České televize.

  V pořadí třetí tzv. přechodový multiplex na území Česka zahájí svůj provoz 29.3.2018. Bude jej provozovat Česká televize a šířit v něm všechny své programy ve vysokém rozlišení (HDTV) – tedy ČT1 HD, ČT2 HD, ČT Sport HD, ČT:D HD / ČT art HD a ČT Sport HD. Multiplex bude šířen ve druhé generaci pozemního vysílání – DVB-T2. Pro příjem proto bude nutný novější televizor nebo set top box s podporou DVB-T2 a kodeků HEVC a HE-AAC.

  Stávající distribuce programů v DVB-T bude z větší části zachována.

  Změna přijde k 1. dubnu 2018, kdy Česká televize ukončí distribuci dvojprogramu ČT:D / ČT art v MPEG-2/SD v celoplošném DVB-Tmultiplexu 3 u operátora Czech Digital Group (CDG).

  Uvolněnou kapacitu bude využívat nový komerční kanál Prima KRIMI televizní skupinyPrima.

  Déčko a artový kanál ČT budou od toho okamžiku dostupné na klasickou pozemní anténu v rámci RS7 a dalších regionálních sítí.

  Celoplošně bude rovněž k naladění v nově spuštěné síti PS11 v DVB-T2.

  Na konci května skončí sportovní kanál České televize ve stávajícímDVB-T multiplexu 1. Sportovní fanoušci pak najdou ČT Sport v RS7 a v dalších regionálních sítích a také v nově spuštěné PS11. Uvolněné místo v multiplexu 1 využije ČT:D / ČT art.

  Chystané změny v distribuci programů ČT

  * 29.3.2018 spuštění přechodového DVB-T2 multiplexu PS11 (Přechodová síť 11)
  * 1.4.2018 ukončení distribuce ČT:D/ČT art v celoplošném DVB-Tmultiplexu 3
  * konec května 2018 ukončení distribuce ČT Sport v DVB-T multiplexu 1; uvolněnou kapacitu využije ČT:D/ČT art

  Chystané vysílače DVB-T2 multiplexu PS11

  Nový celoplošný multiplex PS11 bude po celém území České republiky vysílat v rámci SFN sítě na K26 s výjimkou jižních a severních Čech, kde se bude používat jiný vysílací kanál (50 nebo 39).

  Comments are closed.