• SPOLUPRACUJEME:

 • Blog

  Přechod na DVB-T2 v námi provozovaných rozvodech TKR a STA

  Vážení uživatelé TKR Jak jste již mnozí zaznamenali z informací v televizi a dalších medií dochází od října 2019 na území České republiky ke změně v terestrickém vysílání DVB-T, které bude nahrazeno novějším systémem. Od podzimu bude docházet k postupnému vypínání vysílání ve stávajícím systému DVB-T. .
  Více...

  ČT spustí DVB-T2 vysílání ve FULL HD kvalitě

  Ve čtvrtek 29.března 2018 čeká diváky pozemní televize velký zlom. Česká televize začne vysílat všechny své programy ve FULL HD kvalitě(1080p) v novém standardu DVB-T2 H.265 HEVC v Přechodové síti 11, která pokryje signálem 98,7% obyvatel ČR. Zároveň začne stejně vysílat i Český rozhlas díky dohodě s Českou televizí. Divák tak bude mít k dispozici kompletní veřejnoprávní.
  Více...

  Česká televize spouští svoji DVB-T2 síť 29. března

  Veřejnoprávní DVB-T2 multiplex PS11 zahájí svůj provoz po celé České republice 29. března 2018. Se spuštěním veřejnoprávní sítě nové generace postupně dojde k řadě změn v distribuci programů ČT. Informoval o tom generální ředitel Petr Dvořák na dnešním zasedání Rady České televize. V pořadí třetí tzv. přechodový multiplex na území Česka zahájí svůj provoz 29.3.2018. Bude jej.
  Více...

  Satelitní televize v České republice

  V době, kdy v Praze teprve začínalo testování pozemního vysílání digitální televize, odstartovala v celé České republice první komerční služba, která nabízela digitální televizi přes satelit s větším počtem programů úplně pro všechny. Psalo se září 2000 a přes družici Astra začal vysílat UPC Direct, jedna ze tří dnes fungujících placených satelitních služeb u nás..

  Více...

  Plzeňsko a část středních Čech čeká od půlnoci výluka multiplexů 1, 2 a 3

  Výpadek televizního signálu čeká ode dnešní půlnoci diváky pozemní digitální televize na Plzeňsku a v části středních Čech, kde je primárním zdrojem signálu vysílač Votice – Mezivrata. České Radiokomunikace naplánovaly až do zítřejších šesti hodin ráno výluku hlavního plzeňského vysílače Krašov a zmíněných Mezivrat. U Krašova se šestihodinový výpadek dotkne celoplošných multiplexů 1, 2 a.

  Více...